cizrede özel öğrenme güçlüğü merkezi

cizrede özel öğrenme güçlüğü merkezi Avşin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, "cizrede en iyi fizik tedavi" ve "cizrede en iyi otizm merkezi" olarak hizmet vermenin yanı sıra "cizrede en iyi özel eğitim merkezi" ve "cizrede en iyi rehabilitasyon merkezi" olarak hizmet verir. "Şırnakta en iyi dil ve konuşma terapisi" ve "cizrede özel öğrenme güçlüğü merkezi" olan Avşin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, erken çocukluk dönemi sınıfları, bireysel eğitim sınıfları, grup eğitim sınıfları, fizyoterapi ünitesi, günlük yaşam becerileri ünitesi ve aile danışmanlığına yönelik rehberlik servisini içeren 3 katlı modern binasında 2002 yılından itibaren hizmet vermektedir. Kurumumuz; Psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimi öğretmeni, okul öncesi öğretmeni, zihinsel engelliler öğretmeninden oluşan deneyimli eğitimci kadrosunu "cizrede en iyi fizik tedavi" bünyesinde barındırmaktadır. Kuruma başvuran öğrencilerimizin 8 seanslık ilk değerlendirme sürecinden geçtikten sonra gelişimsel/akademik performansları, özellikleri ve ihtiyaçları belirlenir ve kişiye yönelik ’’BİREYSEL EĞİTİM PROGRAMI’’ hazırlanır ve uygulanır. Öğrencinin annesi veya babası seanslara alınarak eğitim sürecine aktif katılımı sağlanır programın uygulanmasından meslek elemanı ve aile eşit biçimde sorumludur. Ailenin çocuğun tanısı, performansı, davranışları ve "cizrede en iyi otizm merkezi" ihtiyaçları konusunda anlık ve periyodik danışmanlık/eğitim hizmeti alması sağlanarak eğitim sürecinde aktif olarak bulunması sağlanır. Tüm eğitim üniteleri anlık ses ve görüntü transferi sağlayan kamera sistemi ile donatılmıştır. Velilerimiz bekleme odasından çocuklarının seanslarını anlık olarak takip edebilmektedir. Özel eğitime ihtiyacı olan birey: Çeşitli nedenlerle, bireysel özellikleri ve eğitim yeterlilikleri açısından yaşıtlarından beklenilen düzeyden anlamlı farklılık gösteren birey. Yetersizlik: Zedelenme ya da bazı sapmalar sonucu, "cizrede en iyi özel eğitim merkezi" bir insan için normal bir etkinliğin ya da yapının önlenmesi, sınırlandırılması hali. Engel: Bireyin yetersizliği nedeniyle, yaşadığı sürece, yaş, cins, sosyal ve kültürel farklılıklara bağlı olarak oynaması gereken rolleri gereği gibi oynayamama durumu.

Özel Eğitim;

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için "cizrede en iyi rehabilitasyon merkezi" özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri ile onların özür ve özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülen eğitime “özel eğitim” denir.

Çoğunluktan farklı ve özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara sunulan,
Üstün yetenekli olanları yetenekleri doğrultusunda en üst düzeye çıkmasını sağlayan
Yetersizliği engele dönüştürmeyi önleyen,
Engelli bireyi kendine yeterli hale getirerek "şırnakta en iyi dil ve konuşma terapisi" için
Topluma kaynaşmasını ve bağımsız, üretici bireyler olmasını destekleyecek becerilerle donatılan eğitimdir.

Neyi öğretir?
Özel eğitim, genel eğitimden içerik yönünden yani nelerin öğretileceği yönünden farklılaşmaktadır. Olağan çocukların kendiliğinden edindikleri becerilerin büyük bir kısmını "cizrede özel öğrenme güçlüğü merkezi" yetersizlikten etkilenmiş özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara, yoğun ve sistematik biçimde öğretmek gerekmektedir.
Örneğin, giyinme, soyunma, yemek yeme becerilerini çocuklar, yetişkinleri gözleyerek, taklit ederek öğrenirler.
Genel eğitimden özel eğitimin ayrıldığı bir diğer nokta ise içeriğin düzenlenişidir. Genel eğitimde içerik ortalama çevresindeki çocuklar için merkezi programlarla belirlenirken, özel eğitimde programın içeriğini çocuğun ihtiyaçlarını belirler.
Avşin Rehabilitasyon Merkezi,cizrede en iyi fizik tedavi,cizrede en iyi otizm merkezi,cizrede en iyi özel eğitim merkezi,cizrede en iyi rehabilitasyon merkezi,şırnakta en iyi dil ve konuşma terapisi,cizrede özel öğrenme güçlüğü merkezidir.


Yorumlar
Henüz yorum yazılmamış.
Yorum Yap

Avşin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Murat Ertürk

Nur, Kavşak Sk. NO: 12, 73200 Şırnak,Cizre

ARA 0541 667 24 70ARA +905416672470WhatsappFACEBOOK

Etiketler

Avşin Rehabilitasyon Merkezi

cizrede en iyi fizik tedavi

cizrede en iyi otizm merkezi

cizrede en iyi özel eğitim merkezi
cizrede en iyi rehabilitasyon merkezi